Od ponad dwudziestu sześciu lat Stowarzyszenie Unia Wielkopolan krzewi idee i działania pracy organicznej, wskazując na ich ponadczasowy charakter. Dziś poprzez pracę, opartą na fundamentach stworzonych przez dziewiętnastowiecznych organiczników, ponownie budujemy siłę Wielkopolski,   regionu przedsiębiorczości, rzetelności, kreatywności i innowacyjności. Tworzymy markę jutra – nowoczesną i dynamiczną Wielkopolskę, której kapitałem jest potencjał gospodarczy regionu, myśl naukowa, a przede wszystkim ludzie. Jednak, by osiągnąć pełen sukces potrzebne są działania. Mając tego pełną świadomość, nie tylko wpieramy przedsiębiorczość, ale i inicjujemy przedsięwzięcia, których celem jest kontynuacja szczytnych idei stojących u podstaw pracy organicznej. Najważniejszymi z nich są Dni Pracy Organicznej.

W tym roku po raz kolejny Wielkopolski Instytut Jakości jest współorganizatorem wraz z Unią Wielkopolan obchodów tego święta, które w tym roku poświęcone zostało Augustowi hrabiemu Cieszkowskiemu – filozofowi, ekonomiście, działaczowi społecznemu i politycznemu, symbolowi wielkopolskiej zaradności i gospodarności, między innymi współtwórcy i pierwszemu prezesowi Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz założycielowi Wyższej Szkoły Rolniczej w Żabikowie, ściśle związanemu z Luboniem, Poznaniem i Swarzędzem.

Zwieńczeniem VI Obchodów Dni Pracy Organicznej była uroczysta Gala w Bazarze Poznańskim w dniu 26 kwietnia 2017 roku, kiedy to wręczone zostały Wielkopolskie Nagrody Jakości i Wawrzyny Pracy Organicznej.

W tym roku uhonorowano 5 finalistów Nagrody w trzech kategoriach.

Finaliści Konkursu o Wielkopolską Nagrodę Jakości – Bazar Poznański, 26.04.2017r. godz.17.30

XIX Konkurs o Wielkopolską Nagrodę Jakości

kategoria: firmy mikro

1 P.H.U. Pagmet Grzegorz Paczkowski Romanowo (Środa Wlkp.) Laureat – zwycięzca konkursu
2  

DCF Dotacje-Consulting-Finanse Sp. z o.o.

Plewiska (Poznań) Wyróżnienie I stopnia

kategoria: firmy małe

1 SUDNIK GROUP Zbigniew Sudnik Wolica Pusta (Nowe Miasto Nad Wartą) Laureat – zwycięzca konkursu

kategoria: firmy średnie

1 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Naglak Wojciech Naglak Koźmin Wlkp. Laureat – zwycięzca konkursu
2 Firrma Burghardt Spółka Jawna Ostrów Wlkp. Wyróżnienie I stopnia

 

Fotorelacja z Gali wręczenia nagród i wyróżnień:

https://www.dropbox.com/sh/nuv6b74zayr19mw/AACp-l63oubTsNEiqnTtYGeza?dl=0

 

Więcej o idei Dni Pracy Organicznej oraz laureatach tegorocznej edycji znajdziecie Państwo po linkiem:

VI edycja 2017